Месечна програма на Фестивален и конгресен център - Варна

КОНЦЕРТ:
13 януари – зала 1 – 19:30 ч.
БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОНЦЕРТ на клуб за народни танци „МОРЯЦИТЕ“14 януари – зала 1 – 19 ч.
НИКОЛО КОЦЕВ И „КИКИМОРА“ представят
„ЕДНА НОЩ В ОПЕРАТА“, с оркестъра на Държавна опера – Русе
Диригент: Юрий Илинов
Гост солист: Нора Караиванова
Солисти на Държавна опера-Русе: Теодора Чукурска – сопран, Петър Костов – тенор, Александър
Крунев – баритон
В програмата: популярни творби от Верди, Бизе, Пучини и Моцарт, арии от рок операта
„Нострадамус”, „Бохемска рапсодия“ – „Куин“

ТЕАТЪР:
11 януари – зала 1 – 19 ч.
„ГОЛЕМАНОВ” по Ст.Л.Костов
Режисьор: Георги Стоилов
С участието на: Любо Нейков, Мирослав Косев, Мария Статулова, Стефан Рядков, Елена Петрова,
Светлана Бонин

КИНО:
8, 9 и 10 януари – зала 1 – 18 ч.
11 и 12 януари – зала “Европа” – 18 ч.
13 януари – зала “Европа” – 17 ч.
14 януари – “Европа” – 19 ч.
“НОКАУТ ИЛИ ВСИЧКО, КОЕТО ТЯ НАПИСА” – България, САЩ, 2018 г., 100 мин.
Режисьор: Ники Илиев
В ролите:  Гари Дурдан, Саня Борисова-Илиева, Орлин Павлов, Башар Рахал, Диана Любенова, Ники
Илиев, Джеймс Туминиа, Антон Порязов, Христо Гърбов, Александър Кадиев, Владимир Михайлов,
Георги Стайков, Катерина Евро

8, 9 и 10 януари – зала 1 – 20 ч.
“ЧУДО” – САЩ, 2017 год., 115 мин.
Режисьор: Стивън Чбоски
В ролите: Джулия Робъртс, Оуен Уилсън, Джейкъб Трембли

8 януари – зала “Европа” – 17 ч.
11 януари – зала “Европа” – 20 ч.
12 януари – зала 1 – 19 ч.
“ВЪЗВИШЕНИЕ” – премиерен филм на България, Македония, 2017 год., 142 мин.
Режисьор: Виктор Божинов
В ролите: Александър Алексиев, Стоян Дойчев, Филип Аврамов, Христо Петков, Кирил Ефремов,
Благовест Благоев, Станислав Ганчев, Румен Гавазанов, Антонио Димитриевски, Ивайло Димитров,
Владимир Михайлов, Веселин Анчев

8 и 10 януари – зала “Европа” – 20 ч.
9 януари – зала „Европа“ – 18 ч.
“ВЪРТЕЛЕЖКА” – САЩ, 2017 год., 101 мин.
Режисьор: Уди Алън
В ролите: Кейт Уинселт, Джеймс Белуши, Джуно Темпъл, Джъстин Тимбърлейк, Деби Мазар, Макс
Касела, Тони Сирико
8, 9, 10, 11 и 12 януари – зала 6 – 18 ч. и 20 ч.
13 и 14 януари – зала 6 – 17 ч. и 19 ч.
“ДА ОБИЧАШ ВИНСЕНТ” – премиерен филм на Великобритания и Полша, 2017 г., 95 мин.,
анимация
Режисьори и сценаристи: Дорота Кобела и Хю Уелчман
Ролите озвучават: Дъглас Бут (Арман Рулен), Роберт Гулачик (Винсент ван Гог), Елинор Томлинсън
(Аделин Раву), Сорша Ронън (Маргьорит Гаше), Крис О’Дауд (пощальонът Жозеф Рулен)

9 януари – зала “Европа” – 20 ч.
10 януари – зала “Европа” – 18 ч.
“РОДЕН” – премиерен филм на Франция, 2017 г., 119 мин.
Сценарист и режисьор: Жак Доайон
В ролите: Венсан Линдон, Изиа Ижлен, Северин Канеле

12 януари – зала 1 – 15:50 ч.
13 и 14 януари – зала “Европа” – 14:50 ч.
“БОЛШОЙ” – премиерен филм на Русия, 2017 г., 132 мин.
Режисьор: Валерий Тодоровски
В ролите: Александър Домогаров, Алиса Фрейндлих, Анна Исаева

12 януари – зала „Европа“ – 15 ч.
Специализирана програма на Френския институт и Фестивален и конгресен център за
младата франкофонска публика
„МИНИСТЪРЪТ“ – Франция, 2011 г., 115 мин.
Режисьор: Пиер Шьолер
В ролите: Оливие Гурме, Мишел Блан, Забу Брайтман, Силване Дебле
Сезар 2012 за най-добър сценарий, за поддържаща мъжка роля и за най-добър звук
Субтитри на български език
ВХОД СВОБОДЕН!

12, 13 и 14 януари – зала “Европа” – 13 ч.
11 януари – зала “Европа” – 16 ч.
“ПАДИНГТЪН 2” – анимация Великобритания, Франция, 2017 год., 95 мин. Прожекции на 2D.
Озвучен на български с гласовете на Башар Рахал, Стоян Алексиев, Ваня Щерева, Ернестина
Шинова и др.
12 януари – зала “Европа” – 20 ч.
13 януари – зала “Европа” – 19 ч.

14 януари – зала “Европа” – 17 ч.
“БЕЗ ПОСЛЕДНА СПИРКА” – 2018 год., 105 мин.
Режисьор: Жауме Колет-Сера
В ролите: Лиам Нийсън, Вера Фармига, Патрик Уилсън, Сам Нийл, Шазад Латиф, Джонатан Банкс,
Килиан Скот, Клара Лаго

13 и 14 януари – зала “Европа” – 11 ч.
“МАЛКОТО ПОНИ” – ФИЛМЪТ – САЩ, Канада, 100 мин., анимация
Сценаристи: Джо Баларини, Лорън Фауст, Рита Сиао, Мегън МакКарти, Майкъл Вогел
Режисьор: Джейсън Тисен
Озвучен на български. Прожекции на 2D

ОЩЕ ПРЕЗ СЕДМИЦАТА:
14 януари – 11-18 ч.
Фермерски пазар Варна

ОЧАКВАЙТЕ във ФКЦ:
15 януари– зала 1 – 19 ч.
ТП „МАЛКО КОМЕДИЯ”

18 януари – зала 1 – 19 ч.
ТП „ДА, ГОСПОДИН ПРЕМИЕР”
19-25 януари – зала „Европа“ и зала 6
СОФИЯ МЕНАР ФИЛМ ФЕСТИВАЛ във Варна 2018

23 януари – зала 1 – 19 ч.
“ЧАМКОРИЯ” – по романа на Милен Русков, 16+
Режисьор: Явор Гърдев
Моноспектакъл на Захари Бахаров

26 януари – зала 1 – 19 ч.
Посолството на Китай в България и Фестивален и конгресен център представят:
КИТАЙСКИ КЛАСИЧЕСКИ ТАНЦ „ФЪН МО“
по случай китайската Нова година 2018

28 януари – зала 1 – 19 часа
ТП “НАШАТА ГОЛЯМА ФРЕНСКА СВАТБА”
Комедия от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

17 февруари – зала 1 – 19 ч.
КУНГ ФУ СПЕКТАКЪЛ “НЕБЕ, ЗЕМЯ, ДАО”


Изтеглете мобилното приложение iLoveBulgaria